DoS Saldırı Aracı (UDP Pentest Tool)
Siber Güvenlik

DoS Saldırı Aracı (UDP Pentest Tool)

Denial of Service yani kısaca DoS! Bir anda “sistemlerim acaba neden yavaşladı?” dedirten saldırı metodu! Özellikle DNS hizmetlerini aksatmak için vazgeçilmez bir araç! 2015 yılında geliştirmeye başladığım ve C ile kendim için yazdığım UDP Pentest Tool aracımı sizinle paylaşıyorum!

AESUDPTester uygulaması oldukça başarılı bir UDP Pentest aracı. Çünkü C ile sisteminizin bir parçasıymışcasına çalışabiliyor. C dilinin seçilmesinin en büyük sebebi performans ve kolay kurulum. GitHub üzerinden kolayca uygulamamı edinebilirsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan UDP saldırı gerçekleştirerek testimizi yapalım. Öncelikle herhangi bir Linux distrosu üzerinde GCC geliştirici kütüphanesi bulunması yeterli (derlemek için kullanıyoruz ve uygulamamızı GitHub üzerinden çekmek için “git” mutlaka yüklenmeli)! Ben bu makalemde Centos 7’yi tercih ettim. Hadi başlayalım!

GCC ve Git kütüphanesini kurmak için: “yum install gcc git -y” komutunu terminalden gönderiyoruz.

Sırada paketimizi işletim sistemimize indirmeye geldi! Bunun için “git clone https://github.com/alierdemsunar/AESUDPTester.git” komutunu terminale gönderiyoruz.

İndirmiş olduğumuz paketimizin içerisine girerek (“cd AESUDPTester” komutu ile), “gcc AESUDPTester.c -o AESUDPTester” komutuyla uygulamamızı derliyoruz! Tebrikler artık testimizi yapabiliriz!

AESUDPTester uygulamasını kullanmak için terminalden “./AESUDPTester {IP} {PORT}” komutunu göndererek saldırımızı başlatabiliriz!

Yukarıda gördüğünüz gibi saldırımız başladı! Saldırıyı durdurmak için “CTRL+C” tuşuna basmanız yeterli!

NOT: Bu yazılım tamamiyle Pentest aracıdır! Hiçbir şekilde illegal projelerin parçası olamaz! Bu uygulama ile oluşabilecek zararlardan şahsım sorumlu tutulamaz! Bu uygulamayı indiren ve kullanan kullanıcılar tüm bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.