Sophos E-Mail Appliance için Lisanslama
Sophos

Sophos E-Mail Appliance için Lisanslama

Sophos e-mail güvenliği ve geçidi konusunda oldukça başarılı ve kurumsal bir ürün. Yapmış olduğumuz araştırmalar sonucu birçok danışmanlık verdiğimiz kurumda Sophos E-Mail Appliance kullanımını önerdik. Bizzat lisanslama sürecini deneyimlediğimiz Sophos E-Mail Appliance cihazında seri numarasını öğrenemedik (çok komik gelebilir ama evet). Bu sebeple bu yazımda belki seri numarasını bizim gibi öğrenemeyenler olur diye düşündüm. Ve kolayca bulabilmenizi sağlamak adına bu yazıyı yazdım.

E-Mail Appliance cihazının seri numarasını öğrenemeden cihazınızın deneme lisansından gerçek lisansa geçişi şuan için gerçekleştirilememekte. Bu sebeple lisanslama sürecinde satın almış olduğunuz lisansı [email protected] adresine hali hazırdaki sanal cihazınızın seri numarası ile göndermeniz gerekmekte.

Sophos E-Mail Appliance Seri Numarası Öğrenme

Sophos E-mail geçidimizin seri numarasını öğrenmek için öncelikle cihazımızın yönetim paneline girerek (ben IP adresimi özelleştirdiğim için https://172.16.20.131:18080 üzerinden ulaştım siz kendi IP adresiniz ile değiştirin) “HELP” menüsüne tıklayarak yardım sayfasını açıyoruz.

Help menüsüne tıklıyoruz.

Ardından açılan Pop-Up sayfasının sol altında yer alan “ABOUT” butonuna tıklıyoruz.

About menüsüne tıklıyoruz.

Açılan sayfada artık Sophos E-Mail Appliance için geçerli detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Lisans bilgilerimize başarıyla ulaşıyoruz!

Sophos E-Mail Gateway kurumsal yapılarda gayet başarılı çalışmaktadır. Yaptığımız testler sonucu diğer rakiplerine oranla çok fazla artı özelliğe sahiptir. Sophos E-Mail Appliance ile ilgili sorularınızı e-posta adresim üzerinden bana iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.